1 NİSAN’DA TÜM EMEKLİLER SENDİKASI ŞUBE VE TEMSİLCİLİKLERİ EMEKLİLER OLARAK ALANLARA İNİYOR

Tüm Emekliler Sendikası Aydın’daki Şube ve Temsilci Yürütme Kurulları yaptıkları açıklamalarda; Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin Emekli’nin feryadını ve İsyanını görmezlikten geldiğini, yaşam Standartlarının tükendiğini, Pandemiyle birlikte yaşanan Ekonomik ve Psikolojik çöküntünün altında kaldığını, yaşama tutunma konusunda tükendiklerini söylediler.

1 NİSAN’DA TÜM EMEKLİLER SENDİKASI ŞUBE VE TEMSİLCİLİKLERİ EMEKLİLER OLARAK ALANLARA İNİYOR

SON HALİYLE ÇEKLİMEZ HALE GELEN EMEKLİ YAŞAMI VE SOSYAL ŞARTLAR BIÇAĞIN KEMİĞE DAYANDIĞINI SÖYLÜYOR!

Tüm Emekliler Sendikası Aydın’daki Şube ve Temsilci Yürütme Kurulları yaptıkları açıklamalarda; Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin Emekli’nin feryadını ve İsyanını görmezlikten geldiğini, yaşam Standartlarının tükendiğini, Pandemiyle birlikte yaşanan Ekonomik ve Psikolojik çöküntünün altında kaldığını, yaşama tutunma konusunda tükendiklerini söylediler. 13.5 Milyon Emeklinin örgütlenme hakkını da Emekli Sendikalarını birer birer mahkeme kararlarıyla kapatarak direnç ve kitle sendikacılığı haklarını yok sayarak, güçsüzleştirmek, istedikleri gibi emekliyi sonunda yaşam hakkını  silip atmaktan başka bir niyetin kalmadığını, alınan kararlarla göstermektedirler!

Çok uzun yıllardan beri emekli aylıkları yoksulluk sınırının altında yer almaktadır. Ülkenin bütün değerlerini yaratan, emekleriyle bugünleri yaratan emekliler açlığa yoksulluğa mahkûm edilmiş durumdadırlar diye açıklamalarda bulunan Aydın Şube ve Temsilci Yürütme Kurulları 1 Nisan’da Tüm Türkiye’de Genel Merkez Eş Zamanlı basın açıklaması yapacaklarını Kamuoyuna bildirdiler.

1 Nisan’da eş anlamda genel merkez odaklı yapılacak basın açıklaması;

AYDIN ŞUBE VE ÇİNE TEMSİLCİLİK: SAAT 12’DE AYDIN KENT MEYDANI

NAZİLLİ ŞUBE                                    : SAAT 14’DE NAZİLLİ BELEDİYE MEYDANI

SÖKE ŞUBE                                        : SAAT 12.30  SÖKE BELEDİYE MEYDANI

DİDİM ŞUBE                                      : SAAT 13’de CUMHURİYET KENT MEYDANI

KUŞADASI TEMSİLCİLİK                   : SAAT 17’DE KUŞADASI UĞUR MUMCU PARKINDA

HABER EDİTÖRÜ: ERDAL DEMİR

Selva Demirci

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER