Jandarmanın sanal devriyesi, suçlulara göz açtırmıyor

banner35

AYDIN'DA JANDARMA EKİPLERİNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN SANAL DEVRİYELERDE 7258 SAYILI KANUNA MUHALEFET, MÜSTEHCENLİK VE 6136 SAYILI KANUNA MUHALEFET SUÇUNA YÖNELİK PAYLAŞIMLAR YAPTIKLARI TESPİT EDİLEN 6 İLÇEDE TOPLAM 10 ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANARAK HAKLARINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI.

Jandarmanın sanal devriyesi, suçlulara göz açtırmıyor

Aydın’da jandarma ekiplerince gerçekleştirilen sanal devriyelerde 7258 Sayılı Kanuna Muhalefet, Müstehcenlik ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçuna yönelik paylaşımlar yaptıkları tespit edilen 6 ilçede toplam 10 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlem başlatıldı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından emniyet ve asayişin sağlanması, halkın huzuru ve güvenliği için suç ve suçluluk ile mücadele çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından huzur ve güven uygulamaları kapsamında 196 personelin katılımıyla icra edilen sibergöz operasyonlarında, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından icra edilen sanal devriye faaliyetlerinde 7258 Sayılı Kanuna Muhalefet, Müstehcenlik ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçuna yönelik paylaşımlar yaptıkları tespit edilen 6 ilçede toplam 10 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlem başlatıldı. Öte yandan faaliyet kapsamında 223 işletmenin kontrolü yapılıp, 3 bin 808 şahıs sorgulanırken 8 aranan şahıs da yakalandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 13:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER