Aydın’da öğrenciler gıda israfı konusunda bilgilendirildi

banner35

AYDIN (İHA) - KUŞADASI İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN VERİLEN EĞİTİMLERDE LİSE ÖĞRENCİLERİ GIDA İSRAFI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Aydın’da öğrenciler gıda israfı konusunda bilgilendirildi

Kuşadası İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde lise öğrencileri gıda israfı konusunda bilgilendirildi.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Kuşadası Anadolu Lisesi’nde ‘Gıda Güvenliği ve Gıda İsrafı’ konularında sunum yapıldı. Öğrencilerin gıda güvenilirliği ve beslenme bilinç düzeyinin arttırılmasının hedeflendiğini eğitimlerde “Gıda Güvenilirliği ve Gıda Okuryazarlığının Temelleri, Gıda Denetim Hizmetleri, Gıdalarda Ambalaj Güvenliği, Etiket Üzerindeki Bilgilerin Günlük Hayatta Kullanımı, Ambalaj Üzerindeki Sembollerin Anlamları, Besin ve Enerji Tablosu, Günlük Alınması Gereken Besin Miktarları, Besin İçeriklerinin Güvenilir Dozları, Fonksiyonel, Özel Beslenme Amaçlı ve Takviye Edici Gıdaların Özellikleri” gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitimin en dikkat çeken bölümü ise gıda israfı konusu oldu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, gıda israfı konusunda bilgilendirmeler yaparak farkındalıklarının artmasını sağlarken, öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 13:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER