Pehlivan; "Efe kültürü, yöresel eşya ve müziklerimiz bu müzede ölümsüzleşecek"

banner35

EFELER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURAK PEHLİVAN, MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI EFELER İÇİN HAZIRLADIĞI MÜZE PROJESİ İLE EFE KÜLTÜRÜNÜ SÜREKLİ CANLI TUTACAKLARINI BELİRTTİ.

Pehlivan; "Efe kültürü, yöresel eşya ve müziklerimiz bu müzede ölümsüzleşecek"

Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, Milli Mücadele kahramanı Efeler için hazırladığı müze projesi ile Efe kültürünü sürekli canlı tutacaklarını belirtti. 31 Mart yerel seçimleri öncesi projelerini açıklayan ve sahada vatandaşlara anlatan Burak Pehlivan, Mili Mücadele ve Efe Müzesi projesiyle adına yakışır bir yatırım yapacaklarının sözünü verdi.

Milli Mücadele ve Efe Müzesi Projesi detaylarını açıklayan Pehlivan, "Meşhur efelerimiz için ayrı ayrı köşeler, zeybek ve efe kıyafetler ile eşyaları sergilenecek. Bunun yanında zeybek müzikleri, arşiv, kronolojik geçmiş, halk oyunları ve ritüeller sergilenecek. Ayrıca müze projesine dahil edilmiş vaziyette Aydın’a gelenlerin ilimizin sembolü olan ürün ve hediyelik eşyaları da elde edebilecekleri bir mağaza kuracağız. Efeler ’in kültürel mirasını korumak için Milli Mücadele ve Efe Müzesi’ni en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2024, 13:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER