Seyahatsever gençler, Aydın’ı çok sevdi

banner35

AYDIN (İHA) - SEYAHATSEVER PROJESİ ÇERÇEVESİNDE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDEKİ YURTLARDA ÜCRETSİZ KONAKLAYAN GENÇLER, GÖKYÜZÜNÜN ALTINDAKİ EN GÜZEL YERYÜZÜ OLARAK BİLİNEN AYDIN’I ÇOK SEVDİ. 10 TEMMUZ-27 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA 5 BİN 171 GENÇ KONAKLAMAK İÇİN AYDIN’I TERCİH ETTİ.

Seyahatsever gençler, Aydın’ı çok sevdi

Seyahatsever Projesi çerçevesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda ücretsiz konaklayan gençler, gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü olarak bilinen Aydın’ı çok sevdi. 10 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasında 5 bin 171 genç konaklamak için Aydın’ı tercih etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilen Seyahatsever Projesi çerçevesinde geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın, gençlerin gözdesi oldu. Ören yerleri, doğal güzellikleri ve denizi ile genç misafirlerine de kucak açan Aydın’a gelen gençler, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı KYK yurtlarında ücretsiz olarak konakladı. Gençlerin, yaz aylarını etkin bir şekilde hareket halinde geçirmeleri hedefiyle 10 Temmuz - 27 Ağustos tarihleri arasında hayata geçirilen projeye gençlerden ilgi yoğun oldu. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Söke ilçesinde bulunan Meryem Yazıcıoğlu Öğrenci Yurdu, projenin başladığı günden bu yana toplam 5 bin 171 genç konaklarken, 6 bin 884 genç de rezervasyon yaptırdı. Yaz tatilini seyahat ederek değerlendirmek isteyen gençlerin gezmek için en çok tercih ettiği yerler ise Kuşadası ve Didim oldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 15:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER