banner61

Adına şarkı yazılan Cincin Karpuzu vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor

banner35

AYDIN’IN KOÇARLI İLÇESİNDEKİ CİNCİN OVASI’NDA HASAT EDİLEN VE ADINA ŞARKI YAZILARAK TANITIM KLİBİ ÇEKİLEN CİNCİN KARPUZU TEZGAHLARDA YOĞUN İLGİ GÖRÜRKEN, KİLOSU 10 TL 'DEN SATILIYOR.

Adına şarkı yazılan Cincin Karpuzu vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor

Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki Cincin Ovası’nda hasat edilen ve adına şarkı yazılarak tanıtım klibi çekilen Cincin Karpuzu tezgahlarda yoğun ilgi görürken, kilosu 10 TL ’den satılıyor.

Aydın’ın Koçarlı ilçesine bağlı Cincin Mahallesinde üretilen ve üreticiler tarafından markalaştırılarak ünü tüm Türkiye’ye yayılan ’Cincin Karpuzu’ tadı ve kokusu ile vatandaşların beğenisini topluyor. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın desteğiyle tanıtım adına şarkı yazılarak tanıtım klibi çekilen Cincin Karpuzu ilçenin tanıtımına da katkı sağlıyor. Her yıl Cincin Mahallesi’nden hasat edilen tonlarca karpuz tezgahlarda alıcı ile buluşuyor. Bölgede vatandaşların Cincin Karpuzu’na gösterdiği yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Sadriye Kılınç, "Aydın’da bölgenin en iyi karpuzu Cincin’den çıkıyor. Cincin Karpuzu doğal ve hormonsuz olarak yetişiyor. İçi çok sulu ve tadı harika. Şu anda kilosu 10 TL’den satılıyor. Karpuz görünüş ve renk olarak bakıldığında insanlara cazip gelmesi lazım. Karpuza elimizle vurduğumuzda tin tin diye ses gelecek ve sapı ince olacak. Bu özellikler karpuzun güzelliğini ortaya koyuyor. Cincin Karpuzları da bu özelliklerin hepsini taşıyor. Görüntüsü ile gözleri, tadı ile damakları şenlendiriyor" dedi.

Aydın’da sıcak havaların en iyi serinleten yiyeceklerden biri karpuz olduğu ifade edip bölgede yerli karpuzun yoğun ilgi gördüğünü belirten Kılınç, tüm vatandaşları Koçarlı ilçemize ve Cincin Mahallemize sıcak günlerin serinletici tadı ile buluşmaya davet etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER