banner61

Söke’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

banner35

SÖKE'DE 30 AĞUSTOS TÖRENLERİ

Söke’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Söke’de de törenlerle kutlandı. Kutlama programı ilk olarak Kaymakamlık makamında tebrigatın kabulü ile başladı. Ardından çelenk sunum ve kutlama törenine geçildi.

Gerçekleştirilen törene Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Garnizon Komutanı Murat Tek, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş başta olmak üzere protokolün diğer üyeleri, askeri erkan ve öğrenci grupları katıldı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Söke Garnizon Komutanlığı’ndan Topçu Üsteğmen Habip Develi yaptı. Konuşmanın ardından Yavuz Selim Anadolu Lisesi’nden Ayşegül Yirmibeş ve Alp Kaan Şentürk, Söke Garnizon Komutanlığı’ndan Sağlık Astsubay Kd. Çvş. Furkal Erkan Sevim günün anlamına ilişkin şiirler okundu.

Törende Halk Eğitim Merkezi Zeybek Halk Oyunları Ekibi, Azerbaycan Avaz Regs topluluğu halk oyunları gösterilerini sundu. Gösterilerin ardından kutlama programı, Söke Belediyesi Şehir Bandosu eşliğinde tören geçişi ile son buldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER