banner61

Potanın şampiyonu Kuşadası Belediyespor

banner35

AYDIN BÜYÜK ERKEKLER BASKETBOL LİGİ’Nİ ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLAYIP ÖNEMLİ BİR BAŞARININ ALTINA İMZA ATAN KUŞADASI BELEDİYESPOR, KUŞADASI’NI ERKEKLER BÖLGESEL BASKETBOL LİGİ’NDE (EBBL) TEMSİL ETMEYE HAK KAZANDI.

Potanın şampiyonu Kuşadası Belediyespor
banner66

Aydın Büyük Erkekler Basketbol Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayıp önemli bir başarının altına imza atan Kuşadası Belediyespor, Kuşadası’nı Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde (EBBL) temsil etmeye hak kazandı.

Kuşadası’nda yaz ve kış dönemlerinde açtığı ücretsiz kurslarla, çocuklara ve gençlere spor sevgisini aşılayan Kuşadası Belediyespor, sportif alanda elde ettiği başarılarla da örnek teşkil ediyor. Siyah-beyazlı kulüp bu kapsamda Aydın Büyük Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu’nda oynadığı son maçta, Akademi Spor Kulübü’nü 71-64 mağlup etti. Söke Basketbolspor Kulübü ve Kardeşköyspor Kulübü’nün de yer aldığı grubu 5 galibiyet ve topladığı 11 puanla birinci sırada tamamlayan Kuşadası Belediyespor şampiyon oldu. Aydın Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmadan sonra şampiyonluk kupasını havaya kaldıran teknik ekip ve oyuncular büyük sevinç yaşadı. Kuşadası Belediyespor, bu sonuçla, Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’ne yükseldi.

Kuşadası Belediyespor Başkanı Mehmet Sarıdedeoğlu elde ettikleri sonucun gurur verici olduğunu belirterek, “Kulüp olarak amacımız kentimizde geleceğin sporcularını yetiştirirken onlara aynı zamanda gösterdiğimiz sportif başarılarla da örnek olmak. Çünkü sportif başarı çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik etmekte çok önemli bir rol oynuyor. Bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Ömer Günel’e de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2023, 14:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER