banner61

Kuyucak’ta öğrenciler gıda okuryazarlığında uzmanlaşıyor

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN KUYUCAK İLÇESİNDE ÖĞRENCİLERE YÖNELİK VERİLEN EĞİTİMLERLE GENÇLER, GIDA OKURYAZARLIĞI VE ETİKET OKUMA KONUSUNDA UZMANLAŞIYOR.

Kuyucak’ta öğrenciler gıda okuryazarlığında uzmanlaşıyor
banner66

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde öğrencilere yönelik verilen eğitimlerle gençler, gıda okuryazarlığı ve etiket okuma konusunda uzmanlaşıyor.

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, öğrencilere yönelik gerçekleştirilen gıda okuryazarlığı ve etiket okuma eğitimleri aralıksız devam ediyor. Öğrencilerin gıda güvenilirliği ve beslenme bilinç düzeyinin arttırılmasının hedeflendiğini eğitimlerde “Gıda Güvenilirliği ve Gıda Okuryazarlığının Temelleri, Gıda Denetim Hizmetleri, Gıdalarda Ambalaj Güvenliği, Etiket Üzerindeki Bilgilerin Günlük Hayatta Kullanımı, Ambalaj Üzerindeki Sembollerin Anlamları, Besin ve Enerji Tablosu, Günlük Alınması Gereken Besin Miktarları, Besin İçeriklerinin Güvenilir Dozları, Fonksiyonel, Özel Beslenme Amaçlı ve Takviye Edici Gıdaların Özellikleri” gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor.

İlçe genelinde 5 Aralık tarihinde başlayan eğitimlerin, hazırlanan program dahilinde 9 Ocak 2024’e kadar devam edeceği öğrenilirken, eğitimleri alan gençler gıda okuryazarlığı konusunda uzmanlaşıyor. İlçe genelindeki tüm okullarda gençlerle bir araya gelen personeller, gıda okuryazarlığı ve etiket okuma konusunda sunumlar yaparak, öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtlıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2023, 16:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER