Meteoroloji bu defa Aydın’ın Batı ilçeleri için uyarı yaptı

banner35

AYDIN'IN DOĞU İLÇELERİNDE AKŞAM SAATLERİNDE MEYDANA GELEN SAĞNAK YAĞIŞ VE SEL OLAYININ ARDINDAN, ŞİMDİ DE METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İLİN BATI KISMINDAKİ İLÇELER İÇİN 'YAĞIŞ VE SEL' UYARISI YAPTI.

Meteoroloji bu defa Aydın’ın Batı ilçeleri için uyarı yaptı

Aydın’ın Doğu ilçelerinde akşam saatlerinde meydana gelen sağnak yağış ve sel olayının ardından, şimdi de Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ilin Batı kısmındaki ilçeler için ’Yağış ve sel’ uyarısı yaptı.

Yağışların 05 Eylül günü gece yarısından itibaren gündüz saat 12:00’ye kadarki süre içerisinde beklendiği belirtilen meteorolojik uyarı ’Aydın’ın Batısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat’ başlığı ile yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada "Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radarından alınan verilere göre gece saatlerinden itibaren Aydın’ın batısında (Kuşadası, Söke, Didim, Germencik, İncirliova ve Koçarlı) görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında hamleli kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, 15:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER