Zeytin sineğine karşı periyodik ilaçlamaya devam edilecek

banner35

AYDIN (İHA) - TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ TARIM KENTLERİNDEN OLAN AYDIN’IN DİDİM İLÇESİNDE SAHAYA İNEN İLÇE TARIM EKİPLERİ, ZEYTİN BAHÇELERİNDEKİ KONTROLLERİN ARDINDAN ÜRETİCİLERİ ZEYTİN SİNEĞİNE KARŞI BAŞLATILAN İLAÇLAMALARIN PERİYODİK OLARAK DEVAM ETTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ HATIRLATTI.

Zeytin sineğine karşı periyodik ilaçlamaya devam edilecek

Türkiye’nin önemli tarım kentlerinden olan Aydın’ın Didim ilçesinde sahaya inen ilçe tarım ekipleri, zeytin bahçelerindeki kontrollerin ardından üreticileri zeytin sineğine karşı başlatılan ilaçlamaların periyodik olarak devam ettirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri bitki sağlığı ile ilgili konularda arazide periyodik kontrollerine devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen ekipler, monitör tuzakların haftalık sayımlarını yaparken, bir yandan da bahçe kontrolleri gerçekleştirdi. Zeytin sineğine karşı bahçelerde de zararlı popülasyonlar incelenirken, ekipler vuruk olgunluğa gelen zeytinlerde ilaçlamanın devam ettirilmesi çağrısında bulundu.

Konu ile ilgili Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İlçemiz zeytin alanlarında haftalık zararlı kontrollerine devam edildi. Daha önce ilaçlama ilanı verdiğimiz zeytin sineğine karşı periyodik ilaçlamalara devam edilmesi, her bir ilaçlamada ruhsatlı etkin maddesi farklı ilaçların kullanımının mücadelede başarıyı artıracağı çiftçilerimize anlatıldı” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2023, 15:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER