banner61

Başkan Atay Atatürk’ün Aydın’a gelişini kutladı

banner35

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN AYDIN’A GELİŞİNİN 93’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLAYAN EFELER BELEDİYE BAŞKANI MEHMET FATİH ATAY; "CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN, GELİŞİYLE ŞEHRİMİZİ ONURLANDIRDIĞI GÜNÜN 93’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ" DEDİ.

Başkan Atay Atatürk’ün Aydın’a gelişini kutladı
banner66

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay; "Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, gelişiyle şehrimizi onurlandırdığı günün 93’üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük ruhunun simgesi olduğunu ifade eden Başkan Atay, mesajında "Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a geldiği gün, sadece bir liderin ziyareti değil, aynı zamanda bir milletin uyanışının, bağımsızlık ve özgürlük ruhunun bir simgesidir. O gün, kurtuluş meşalesinin ilk yakıldığı şehirlerden biri olan, Kuvayi Milliye’nin hayat bulduğu efeler diyarı Aydın’da her bireyin yüreğinde bir umut yeşermiş, kalpleri bağımsızlık ruhuyla dolup taşmıştır. Atatürk’ün bu topraklara armağan ettiği değerlere sahip çıkmanın ve onun mirasını yaşatmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumlulukla, kentimizi daha aydınlık yarınlara taşımak için her gün bir önceki günden daha fazla çalışacağımızı belirterek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Kahraman efelerimizin mirası olan topraklarımızı aydınlatan kurtuluş meşalesini, en milli ve kalbi duygularla taşımaya, Ata’mızın izinde yürümeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve hiç bitmeyecek bir hasretle anıyor, Aydın’a gelişinin 93’üncü yıl dönümünü büyük bir onurla kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2024, 12:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER