banner61

Başkan Özmeriç: “Maalesef kendimizi koruyamıyoruz”

banner35

GEÇTİĞİMİZ GÜN İZMİR’DE SOĞUKTA ÜŞÜMESİN DİYE ARACINA ALDIĞI 19 YAŞINDAKİ GENÇ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN SÖKELİ TAKSİCİ OĞUZ ERGE CİNAYETİNİN ARDINDAN TAKSİCİLERİN GÜVENLİK SORUNUNA DİKKAT ÇEKEN AYDIN ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI SEMİH ÖZMERİÇ; “GÜVENLİK NE KADAR SAĞLANMAYA ÇALIŞILSA DA İNSAN İLİŞKİLERİ ÖNE ÇIKTIĞI İÇİN MAALESEF KENDİMİZİ KORUYAMIYORUZ” DEDİ.

Başkan Özmeriç: “Maalesef kendimizi koruyamıyoruz”
banner66

Geçtiğimiz gün İzmir’de soğukta üşümesin diye aracına aldığı 19 yaşındaki genç tarafından öldürülen Sökeli taksici Oğuz Erge cinayetinin ardından taksicilerin güvenlik sorununa dikkat çeken Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç; “Güvenlik ne kadar sağlanmaya çalışılsa da insan ilişkileri öne çıktığı için maalesef kendimizi koruyamıyoruz” dedi.

İzmir’de gece soğukta üşümesin diye aracına aldığı 19 yaşındaki D.A. tarafından silahla öldürülen Sökeli taksici Oğuz Erge cinayeti, taksilerin güvenlik konusunu bir kez daha gündeme getirdi. Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, taksicilerin güvenliğinin olmadığına dikkat çekti.

Taksici Erge’nin merhametine kurban gittiğini ifade eden Özmeriç; “Mesleğimizin kötü cilvelerinden biri bu maalesef. İzmir’de bir meslektaşımız öldürüldü. Bu cinayet hepimizi derinden üzdü. Arkadaşımız aynı zamanda Sökeliymiş. Hem meslektaşımız hem hemşehrimiz. Tüm Türkiye gibi biz de çok üzüldük ama bizim mesleğimizde hiç istemesek de başımıza gelebilecek zor durumlardan biri bu. Güvenlik ne kadar sağlanmaya çalışılsa da insan ilişkileri öne çıktığı için maalesef kendimizi koruyamıyoruz. Talihsiz meslektaşımız da üşümesin diye yolcuyu alıyor ve ölümü bu yolcunun elinden oluyor. Taksicilerin güvenliği yok” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER