banner61

Didim’de tiyatro etkinlikleri devam ediyor

banner35

DİDİM’DE TİYATRO ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Didim’de tiyatro etkinlikleri devam ediyor
banner66

Didim Belediyesi, Tiyatro Didim’de etkinlikleri kapsamında, birbirinden güzel tiyatro oyunlarını Didimlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Didim Belediyesi tarafından, Türk şiirinin önemli isimlerinden Nazım Hikmet’in annesi Celile hanımın yaşam öyküsünün anlatıldığı “Celile” isimli tiyatro oyunu Didimlilerle buluşturuldu. Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro oyununa Didim Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyrani Bozkaya ve Didimli vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet’in ilk yıllarında oğlunun yaşamı ve özgürlüğü için verdiği mücadele ile konuşulan güçlü ve cesur kadın Celile’nin sanata ve yaşama olan tutkusunun anlatıldığı oyunda sanatseverler duygusal bir yolculuğa çıkarıldı.

Ali Yalçıner’in kaleminden çıkan, besteleri Gökmen Özveri’ye, dramturjisi Bülent Bayrak’a ait olan Celile karakteri ünlü tiyatrocu, oyuncu Ayşegül Yalçıner’in hayat verdiği tiyatro oyunu Didimliler tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.

Tiyatro oyununun sonunda Didim Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Celile karakterine hayat veren ünlü oyuncu Ayşegül Yalçıner’e çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2023, 17:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER