banner61

Germencik Belediyesi’nden vatandaşlara ücretsiz diyetisyen hizmeti

banner35

AYDIN (İHA) - ÜLKENİN ÖNEMLİ SAĞLIK SORUNLARINDAN BİRİ HALİNE GELMEYE BAŞLAYAN FAZLA KİLOLARA YÖNELİK GERMENCİK BELEDİYESİ TEDBİR ALDI. BELEDİYE BAŞKANI FUAT ÖNDEŞ’İN KOORDİNESİNDE HAYATA GEÇİRİLEN ÖRNEK PROJE İLE GERMENCİKLİ VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ DİYETİSYEN HİZMETİ VERİLİYOR.

Germencik Belediyesi’nden vatandaşlara ücretsiz diyetisyen hizmeti
banner66

Ülkenin önemli sağlık sorunlarından biri haline gelmeye başlayan fazla kilolara yönelik Germencik Belediyesi tedbir aldı. Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in koordinesinde hayata geçirilen örnek proje ile Germencikli vatandaşlara ücretsiz diyetisyen hizmeti veriliyor.

Germencik Belediyesi’nin obezite ile mücadele ve vatandaşların sağlıklı beslenmelerini sağlamak amacıyla başlattığı ücretsiz diyetisyen hizmeti devam ediyor. Ücretsiz diyetisyen uygulaması kapsamında Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyenlik Hizmeti, Germencik ve Ortaklar Mahallesi’ndeki Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nde vatandaşlara sağlıklı şekilde kilo vermeleri için destek oluyor.

Germencik Belediyesi tarafından uzman diyetisyen rehberliğinde başlatılan diyetisyenlik ve beslenme danışmanlığı hizmeti oldukça büyük ilgi görüyor. Germencik ve Ortaklar’da hizmete giren kültür, sanat ve spor merkezinde hizmet veren diyetisyenlik merkezine kilo vermek için gelen vatandaşların yanı sıra organ nakli olan, mide ve sindirim sistemi problemi yaşayan, şeker, tansiyon ve kolesterol gibi sağlık sorunları yaşayan birçok vatandaş da çeşitli sebeplerden dolayı merkeze büyük ilgi gösteriyor. Kimi yerlerde yüksek ücretler ödenerek alınan böylesi bir hizmeti ücretsiz bir şekilde hizmete sunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e teşekkür eden vatandaşlar memnuniyetlerini dile getiriyor.

Beslenme Danışmanlığı ve Diyetisyenlik Hizmetinden yararlanmak isteyenler 0537 561 3033 numaralı telefonu arayarak randevu alabiliyor. Daha sonra kan tahlilleri ile birlikte merkezlere gelen vatandaşların boy ve kilo ölçümleri yapılarak kişiye özel belirlenen diyet programı sunuluyor.

“Diyetisyenlik ve beslenme uzmanlığı hizmeti modern hayatın olmazsa olmazı durumunda”

Ücretsiz bir şekilde vatandaşlara destek olduklarını ifade eden Başkan Öndeş; “Günümüzde fastfood, hazır gıda gibi tüketimin artması paralelinde ciddi sağlık sorunlarının artmasına yol açtığı hepimizin malumudur. Bu çerçevede sağlıklı beslenme ve diyet kavramı son yıllarda büyük önem kazanmaktadır. Germencik Belediyesi olarak bizler de bu öneme binaen Germencik ilçe merkezimiz ile Ortaklar Mahallemizde açtığımız iki adet Kültür, Sanat ve Spor Merkezimizde Diyetisyenlik ve Beslenme Danışmanlığı birimi oluşturarak uzman diyetisyen istihdam ettik ve bu anlamda vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Tamamen ücretsiz bir şekilde uzmanımız vatandaşlarımıza destek vermekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetimizi geliştirerek halkımızın sağlığına katkıda bulunmak için bu gibi çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER