Milli Park’ta ziyaretçiler kadına şiddete karşı bilgilendirildi

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’DA YABAN HAYATININ SON SIĞINAĞI OLARAK KABUL EDİLEN DİLEK YARIMADASI MİLLİ PARKI’NA GELEN ZİYARETÇİLER, KADINA KARŞI ŞİDDET KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Milli Park’ta ziyaretçiler kadına şiddete karşı bilgilendirildi

Aydın’da yaban hayatının son sığınağı olarak kabul edilen Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gelen ziyaretçiler, kadına karşı şiddet konusunda bilgilendirildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı, il genelinde gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede ekipler, Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gelen ziyaretçileri bilgilendirdi. Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile birlikte Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkları ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlere, 2872 Sayılı Çevre Kanunu, 2873 Sayılı Milli Parklar Kanunu ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Broşürler dağıtılarak “Kadına El Kalkamaz” pankartı açıldı. Ayrıca havaların da ısınmaya başlamasıyla birlikte orman yangınlarına karşı duyarlı ve dikkatli olunması çağrısı yapılarak vatandaşlar bilgilendirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2024, 11:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER