Söke’de kırmızı palmiye böceği tuzakları sayıldı

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’DA PALMİYE AĞAÇLARINDA BÜYÜK BİR YIKIMA NEDEN OLAN KIRMIZI PALMİYE BÖCEĞİNİN KONTROL ALTINA ALINMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLARKEN, SÖKE’DE TUZAK SAYIMLARI YAPILDI.

Söke’de kırmızı palmiye böceği tuzakları sayıldı

Aydın’da palmiye ağaçlarında büyük bir yıkıma neden olan kırmızı palmiye böceğinin kontrol altına alınması için çalışmalar başlarken, Söke’de tuzak sayımları yapıldı.

Doğal bitki örtüsü ile birçok çeşidin yetişmesine ortam sağlayan Aydın’da, zararlılar ile mücadele çalışmaları da devam ediyor. Bu çerçevede Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, görevlileri, palmiye ağaçları başta olmak üzere birçok ağacın kurumasına sebep olan kırmızı palmiye böceği için kontrol çalışmaları gerçekleştiriyor. İl genelinde belirlenen çeşitli lokasyonlarında kurulan istasyonlarda, hurma ağacı başta olmak üzere palmiye ağaçlarında büyük yıkıma neden olan palmiye kırmızı böceğinin popülasyon yoğunluğu ve zarar derecesi takip ediliyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şubesi personelleri tarafından teknik talimatları ile düzenli olarak tuzak sayımları, feromon değişimleri ve zarar görmüş ağaçların tespit edilmesi suretiyle zararlının mücadelesine devam ediliyor. Bu çerçevede Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de ilçedeki tuzakların sayımlarını gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2024, 11:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER