Söke’de küçükbaş hayvanlar aşılandı

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN SÖKE İLÇESİNDE SAHAYA İNEN EKİPLER, HAYVAN HASTALIKLARI VE ZARARLILARI İLE MÜCADELE ÇERÇEVESİNDE HAYVAN SAHİPLERİNİ BİLGİLENDİRİRKEN, KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARIN VEBA VE ÇİÇEK AŞILAMALARINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Söke’de küçükbaş hayvanlar aşılandı

Aydın’ın Söke ilçesinde sahaya inen ekipler, hayvan hastalıkları ve zararlıları ile mücadele çerçevesinde hayvan sahiplerini bilgilendirirken, küçükbaş hayvanların veba ve çiçek aşılamalarını gerçekleştirdi.

Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen hayvan sağlığı saha çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu çerçevede sahaya inen ekipler, kırsal mahalleleri gezerek, hayvan hastalıkları ve zararlıları ile mücadele kapsamında aşılama, küpeleme, hastalık takibi ve eğitim gibi konularda yetiştiricileri bilgilendirdi. Ayrıca üreticilerin konuyla ilgili duyarlılıklarının arttırılması ve alınması gereken tedbirler noktasında da bilgilendirmeler de yapılırken, ekipler küçükbaş hayvanların veba ve çiçek hastalıklarından korunması için aşılama çalışması gerçekleştirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER