banner61

Karpuzlu’da etkili olan fırtına çatıları uçurdu

banner35

AYDIN’IN SÖKE İLÇESİNDE SEL FELAKETİ YAŞANIRKEN, KARPUZLU İLÇESİ’NDE DE FIRTINA YAŞANDI. İLÇEYE BAĞLI CUMALAR VE HATİPKIŞLA KÖYLERİ’NDE ETKİLİ OLAN FIRTINADA BAZI EVLERİN ÇATILARI UÇTU. EV, ARAÇ VE TARIM MAKİNELERİNİN HASAR GÖRDÜĞÜ BELİRTİLDİ.

Karpuzlu’da etkili olan fırtına çatıları uçurdu

Aydın’ın Söke ilçesinde sel felaketi yaşanırken, Karpuzlu İlçesi’nde de fırtına yaşandı. İlçeye bağlı Cumalar ve Hatipkışla Köyleri’nde etkili olan fırtınada bazı evlerin çatıları uçtu. Ev, araç ve tarım makinelerinin hasar gördüğü belirtildi.

Gece saat 02:30 sıralarında Aydın’ın Batı ve Güney ilçelerinde yaşanan sağnak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. İl genelinde 4 ilçe ve 10 köyde afet yaşanırken bazı köylerde fırtına hasara neden oldu. Söke ve Koçarlı’da sel felaketi etkili olurken, Karpuzlu’da da fırtına etkisini gösterdi.

Gece aniden başlayan fırtına Cumalar köyünde bazı evlerin çatılarını uçurdu. Koskoca çelik çatıları ekli olduğu yerlerden söküp adeta bir kağıt parçası gibi uçuran fırtına, bölgede korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Bu arada Hatipkışla Köyü’nde de etkili olduğu belirtilen olumsuz hava koşulları sonucu maddi hasar oluştuğu öğrenildi.

Karpuzlu’da can kaybının yaşanmaması teselli kaynağı oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER