banner61

Sporcular 5 bin ve 10 bin metre koşu yarışlarında kıyasıya yarıştı

banner35

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KUŞADASI’NDA DÜZENLEDİĞİ "LİMİT SENSİN AYDIN" KOŞU ETKİNLİĞİ 5 VE 10 BİN METRE KATEGORİLERİNDE KOŞULDU. DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLİRKEN 10 BİN METRE KADINLARDA ÇİĞDEM TÜTÜNCÜ, ERKEKLERDE BARIŞ ÖZEGEMEN BİRİNCİ OLDU. 5 BİN METREDE İSE KADINLARDA FATMA TAŞ, ERKEKLERDE HASAN CAN AKDEMİR BİRİNCİ OLDU. AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, YARIŞMAYA KATILAN TÜM SPORCULARI TEBRİK ETTİ.

Sporcular 5 bin ve 10 bin metre koşu yarışlarında kıyasıya yarıştı

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kuşadası’nda düzenlediği "Limit Sensin Aydın" koşu etkinliği 5 ve 10 bin metre kategorilerinde koşuldu. Dereceye giren sporcular ödüllendirilirken 10 bin metre kadınlarda Çiğdem Tütüncü, erkeklerde Barış Özegemen birinci oldu. 5 bin metrede ise kadınlarda Fatma Taş, erkeklerde Hasan Can Akdemir birinci oldu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yarışmaya katılan tüm sporcuları tebrik etti.

Yeşille mavinin buluştuğu Kuşadası bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Şehrin doğal güzelliklerinin içerisinde koşu yarışmasına katılan yarışmacılar Kuşadasının tanıtımına da katkı sundu.

Yarışmada 10 bin metre kadınlarda Çiğdem Tütüncü birinci, Fatma Sarhan ikinci, Fulya Şahin ise üçüncü oldu. 10 bin metre erkeklerde ise Ufuk Arda birinci, Ahmet Civci ikinci, Mehmet Aydıngör ise üçüncü oldu.

5 bin metre kadınlarda Fatma Taş birinci, Lina Hamelat ikinci, Mervegül Özdemir ise üçüncü oldu. 5 bin metre erkekler kategorisinde ise Hasan Can Akdemir birinci, Kerem Yar ikinci, Muhammed Aggün ise üçüncü oldu.

Aydın’ın güzelliklerini tanıtmak ve sporu özendirmek için etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyleyen Çerçioğlu, "Yarışmaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Sporun ve sporcunun dostu Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporcularımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2023, 09:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER