banner61

Başkan Alıcık: "Sarıkamış Harekatı, Türk askerinin yılmayan azminin ifadesidir"

banner35

SARIKAMIŞ HAREKATI'NIN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAYAN MHP AYDIN İL BAŞKANI HALUK ALICIK; "SARIKAMIŞ HAREKATI TÜRK ASKERİNİN HİÇBİR ŞART ALTINDA YILMAYAN AZİM VE İRADESİNİ GÖSTEREN, VATAN, MİLLET, BAYRAK UĞRUNA VERİLEN MÜCADELENİN İFADESİDİR” DEDİ.

Başkan Alıcık: "Sarıkamış Harekatı, Türk askerinin yılmayan azminin ifadesidir"
banner66

Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümünü kutlayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık; "Sarıkamış Harekatı Türk askerinin hiçbir şart altında yılmayan azim ve iradesini gösteren, vatan, millet, bayrak uğruna verilen mücadelenin ifadesidir” dedi.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Sarıkamış Harekatı’nın 109. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında "109 yıl önce, Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı-Rus muharebesi sırasında 22 Aralık 1914-15 Ocak 1915 tarihlerinde Sarıkamış’ta bulunan Allahuekber Dağları’nda Türk tarihinin elim olaylarından biri gerçekleşti. Birinci Dünya Savaşı’nda yedi düvele karşı mücadele edilirken yalnızca düşman kuvvetlerine karşı mücadele edilmemiş, çetin iklim şartlarıyla da mücadele etmek zorunda kalınmıştır. Birinci Dünya Savaşı’nda pek çok cephede olduğu gibi Kafkas cephesinde de kahramanca savaş veren Türk ordusu burada pek çok şehit vermiştir. Ancak Sarıkamış Harekâtı yalnızca bu iklim şartlarına vurgu yapılacak bir olay değildir. Sarıkamış Harekâtı aynı zamanda sekiz bin yıldır bu toprakları vatan yapan bu Türk milletin bu topraklar üzerinde bulduklarını yaşatmak için nasıl bir vicdana, nasıl bir insanlığa sahip olduğunun da ifadesidir. Sarıkamış Harekâtı Türk askerinin hiçbir şart altında yılmayan azim ve iradesini gösteren, vatan, millet, bayrak uğruna verilen mücadeleyi de anlatır. Sarıkamış, Kafkas cephesinde kahramanca çarpışan vatan evlatlarının hazin ve destansı hikâyesidir. Gerek Rus ordularına gerekse Ermeni çetelerine karşı mücadele veren Kafkas cephesinin kahraman komutanı Enver Paşa ve erlerini, Sarıkamış Harekâtı dâhil olmak üzere, geçmişten günümüze böylesine destansı kahramanlık öykülerine imza atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2023, 17:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER