banner61

Nazilli Belediyesi’nden üreticilere destek

banner35

NAZİLLİ BELEDİYESİ’NDEN İLÇE TARIMINA DESTEK

Nazilli Belediyesi’nden üreticilere destek
banner66

Aydın’ın Nazilli ilçesinde ilçe belediyesi tarafından 3 yıl önce başlatılan tarıma destek programı kapsamında üretilen İncir, Zeytin ve Kestane fidanları üreticilere dağıtılmaya devam ediyor.

Coğrafi işaretli kestanesi başta olmak üzere Nazilli ve Aydın’ın en önemli tarımsal ürünlerinin başında yer alan incir ve zeytin fidanı üretimi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Nazilli Belediyesi, 3 yıl önce bünyesinde kurduğu Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün ürettiği fidanları üreticiye dağıtmaya devam ediyor. İlk yıl 20 bin fidan üreten Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, 2. yılda 30 bin, 3. yılda ise 40 bin fidan üreterek kırsal mahallelerdeki üreticiyi desteklemeye devam ediyor. İlçeye bağlı Yeşildere Mahallesinde bulunan fidan üretim tesisinde her geçen yıl artan üretimi ile tüm dikkatleri üzerine çeken Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, geçtiğimiz gün sona eren Nazilli Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda tanıtım ve fidan dağıtımı gerçekleştirdi. Fuarda 10 bin adet bursa siyahı incir, sarı lop incir ve zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştiren ekibin önümüzdeki yıl fidan üretimindeki hedefinin 100 bin adet olduğu belirtildi.

“Bu yıl 40 bin adet fidan yetiştirdik”

Nazilli Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü olarak ilçe tarımına destek verdiklerini ifade den Tarımsal Hizmetler Müdürü Birol İnan, “Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan ve Başkan Yardımcımız Ali Ertürk’ün destekleri ile çiftçilerimize destek olmak amacıyla yaklaşık 40 bin adet fidan yetiştirdik. Bunun 10 bin adedini tarım fuarımızda dağıttık. Üreticimizin üretim maliyetini düşürebilmek için destek olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl daha fazla fidan üretip üreticimize destek olacağız” dedi.

“Üretim çeşitliliği ve kapasite artacak”

Üretilen fidanların ilçe ekonomisine kazandırılacağını ifade eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Nazilli Yüzyılı Milli Tarım Hamlesi kapsamında belediye bünyesinde fidan üretimine devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde hem üretim kapasitesini hem de fidan çeşitliliğini artıracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2023, 10:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER