banner61

İYİ Parti’li Taner: “Partiye gelen bir yazı yok”

banner35

RECEP TANER

İYİ Parti’li Taner: “Partiye gelen bir yazı yok”
banner66

İYİ Parti tüzüğüne göre il başkanı atamasının genel merkezden değil yönetim kurulu içerisinden seçildiğini ifade eden İYİ Parti Efeler Belediye Başkan aday adayı Recep Taner, Ahmet Ertürk’ün genel merkezden il başkanı olarak atama yazısının geldiği yönündeki iddiaları yanıtlayarak “Eğer böyle bir durum olursa belediye başkan adaylığından çekilirim. Atama yazıları ise kişiye değil partiye gelir ve partiye gelen böyle bir yazı yok” dedi.

İYİ Parti İl Başkanlığı görevine Ahmet Ertürk’ün atandığı yönünde çıkan haberlerin ardından gözler, İYİ Parti Efeler Belediye Başkan Aday Adayı Recep Taner’e çevrildi. Belediye başkan aday adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Taner’in ardından boş kalan başkanlık koltuğuna vekaleten getirilen Sadettin Yabaş’ın asaleten atanması beklenirken, genel merkezden atama yapıldığı yönündeki iddialar dikkat çekti. İl Başkanlığı’na Ahmet Ertürk’ün atandığı yönündeki iddiaları yanıtlayan Taner, parti tüzüğüne göre bu tür durumlarda atamanın yönetim kurulu arasından seçileceğini ifade ederek “Bu tür durumlarda atama merkezden olmaz. Bizim parti yönetmeliğindeki tüzüğümüze göre atama yönetim kurulunun kendi arasından seçilir. Sadettin Yabaş başkan oldu. Bu çalışmalar da bir ekip işidir. Eğer Ahmet Ertürk, her şeye rağmen genel merkezden başkan olarak atanır ise ben belediye başkan adaylığından çekilirim. Bazılırı ’Gitsin torununu sevsin’ diyerek çekilmemi istiyordu zaten. Ben de torunlarımı sevmeye giderim. Siyaset bir ekip işidir, ben kendi ekibimle çalışırım” dedi.

“Böyle bir yazı yok”

Kimilerine göre atama yazısının Ahmet Ertürk’ün eline ulaştığı iddiaları olduğunu ancak bu tür yazışmaların kişiye değil partiye gönderildiğini hatırlatan Taner; “Ahmet Bey’in bazı yerlerdeki beyanatında atama yazısının eline ulaştığı belirtiliyor. Bu teşkilatlarda atama yazısı kişiye değil partiye gelir. Partiye gelmiş böyle bir yazı yok. Her şeye rağmen böyle bir şey olursa ben partiden istifa ederim demiyorum ama başkanlık adaylığından istifa eder torunlarımı sevmeye giderim” dedi.

Recep Taner açıklamasının devamında Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) benzwer durumlardan dolyı istifa edip İYİ Parti’ye geldiklerini hatırlatarak İYİ Parti’de de böyle bir şey görüldüğü takdirde gerekli kararı alacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2023, 11:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER