banner61

Başkan Özcan’dan kritik uyarı

banner35

NAZİLLİ'YE 10 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ TARIM ARAZİLERİNDE EŞ ZAMANLI OLARAK ÇIKAN YANGIN SONRASI BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN VATANDAŞLARI TEDBİRLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI.

Başkan Özcan’dan kritik uyarı

Nazilli’ye 10 kilometre uzaklıktaki tarım arazilerinde eş zamanlı olarak çıkan yangın sonrası Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Nazilli’ye bağlı Dallıca ve Sultanhisar’a bağlı Atça Mahallesi’ndeki tarım arazilerinde eş zamanlı olarak çıkan yangın haberini alan Başkan Kürşat Engin Özcan belediye ekipleri ile birlikte bölgeye intikal etti. İtfaiye ve belediye ekiplerinin eş zamanlı müdahale ederek kontrol altına aldıkları yangında tarım arazilerinin ciddi zarar gördüğünü dile getiren Başkan Özcan, "Aşırı sıcaklar nedeniyle meydana gelebilecek yangınlar için vatandaşlarımıza sık sık uyarılarda bulunmuştuk. Ancak bugün yaşadığımız eş zamanlı ve aynı şerit üzerinde meydana gelen yangınlar ile ilgili maalesef kasıt iddiaları da söz konusu. Güvenlik güçlerimiz olayı araştırıyor. Belediye ekiplerimiz su tankerleri ile söndürme çalışmalarına anında müdahale ederek felaketin daha da büyümesinin önüne geçmiştir. Emeği geçen tüm ekiplere teşekkür ediyor, vatandaşlarımızı tedbirli olmaları hususunda bir kez daha uyarıyorum" dedi.

Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2023, 08:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER