banner61

Kuşadası’ndaki Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi yenilendi

banner35

KUŞADASI BELEDİYESİ TARAFINDAN, YIL BOYUNCA 2 BİNE YAKIN KEDİ VE KÖPEĞE EV SAHİPLİĞİ YAPAN EVCİL HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLATILDI. HAYVANLAR İÇİN DAHA SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ORTAM AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMADA, MERKEZİN ALTYAPISI İYİLEŞTİRİLEREK ÇEVRE VE PEYZAJ DÜZENLEMESİ YAPILACAK.

Kuşadası’ndaki Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi yenilendi

Kuşadası Belediyesi tarafından, yıl boyunca 2 bine yakın kedi ve köpeğe ev sahipliği yapan Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yenileme çalışması başlatıldı. Hayvanlar için daha sağlıklı ve güvenli bir ortam amacıyla gerçekleştirilen çalışmada, merkezin altyapısı iyileştirilerek çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılacak.

Sokak hayvanlarıyla ilgili yaşama geçirdiği projelerle dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, Kirazlı Mahallesi’nde bulunan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yıl boyunca binlerce sahipsiz kedi ile köpeğin bakım ve sorumluluğunu üstleniyor. Üç veteriner ile 6 veteriner teknikerinin görev yaptığı merkezde, sahipsiz kedi ve köpekler tedavi edilerek sağlıklarına kavuşturuluyor. Güvenlik kameraları aracılığıyla Kuşadası Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden 7/24 canlı olarak izlenebilen merkezde, hayvan severlerin katkılarıyla Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan 110 metrekarelik bir de kedi tedavi ünitesi bulunuyor.

Kuşadası Belediyesi, sokak hayvanları için daha sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturmak amacıyla Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yenileme çalışması başlattı. Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin eş zamanlı gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmasında merkezin ilk önce kanalizasyon altyapısı bütünüyle yenilenecek. Ardından merkezde çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılacak. Hayvanların kaldığı padok, merkez binası ve kedi tedavi ünitesinin duvarları ise farklı renklere boyanacak. Son olarak Kuşadalı restoratör ve konservatör Venüs Şahin ile Çağla Cansın Karaman tarafından duvarlara çeşitli hayvan figürleri çizilecek. Böylece Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi çok daha modern bir görünüme kavuşacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2023, 16:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER