Kuşadası Belediyesi 19 Mayıs için resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor

banner35

KUŞADASI BELEDİYESİ 19 MAYIS İÇİN RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI DÜZENLİYOR EŞBER OKAYER AYDIN (İHA) - KUŞADASI BELEDİYESİ, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMININ 105. YILINDA, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI” DÜZENLİYOR. DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE DÜNYA KLASİKLERİ SETİ HEDİYE EDECEK OLAN KUŞADASI BELEDİYESİ, BAŞVURU YAPAN HER ÖĞRENCİYE İSE NUTUK HEDİYE EDECEK. KUŞADASI BELEDİYESİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SAMSUN’A ÇIKIŞI İLE BAŞLAYAN ULUSAL KURTULUŞ MÜCADELESİNİN YIL DÖNÜMÜ OLAN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI NEDENİYLE 11-14 YAŞ KATEGORİSİNİ KAPSAYAN ORTAOKUL VE 15-18 YAŞ KATEGORİSİNİ KAPSAYAN LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK BİR YARIŞMA DÜZENLEDİ. “19 MAYIS’IN 105’İNCİ YILI” TEMASI İLE DÜZENLENEN YARIŞMA RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON OLMAK ÜZERE 3 AYRI DALDA GERÇEKLEŞECEK. YARIŞMAYA KATILMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER, ESERLERİNİ 13 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 17.30’A KADAR KUŞADASI BELEDİYESİ ANA HİZMET BİNASI, EK HİZMET BİNASI İLE DAVUTLAR MAHALLESİ HİZMET BİNASININ GİRİŞ KATLARINDA HİZMET VERMEKTE OLAN GÜVERCİN MASA PERSONELİNE TESLİM EDEBİLİR. YARIŞMA KAPSAMINDA BAŞVURU YAPAN TÜM ÖĞRENCİLERE, 19 MAYIS’I GENÇLERE ARMAĞAN EDEN ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ÖLÜMSÜZ ESERİ NUTUK HEDİYE EDİLECEK. 3 AYRI DALDA İLK 3’E GİREN ÖĞRENCİLER İSE DÜNYA KLASİKLERİ SETİ İLE ÖDÜLLENDİRİLECEK.

Kuşadası Belediyesi 19 Mayıs için resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor

Kuşadası Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. yılında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması” düzenliyor. Dereceye giren öğrencilere dünya klasikleri seti hediye edecek olan Kuşadası Belediyesi, başvuru yapan her öğrenciye ise Nutuk hediye edecek.

Kuşadası Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan ulusal kurtuluş mücadelesinin yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 11-14 yaş kategorisini kapsayan ortaokul ve 15-18 yaş kategorisini kapsayan lise öğrencilerine yönelik bir yarışma düzenledi. “19 Mayıs’ın 105’inci Yılı” teması ile düzenlenen yarışma resim, şiir ve kompozisyon olmak üzere 3 ayrı dalda gerçekleşecek.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, eserlerini 13 Mayıs Pazartesi günü saat 17.30’a kadar Kuşadası Belediyesi Ana Hizmet Binası, Ek Hizmet Binası ile Davutlar Mahallesi Hizmet Binasının giriş katlarında hizmet vermekte olan Güvercin Masa personeline teslim edebilir. Yarışma kapsamında başvuru yapan tüm öğrencilere, 19 Mayıs’ı gençlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk hediye edilecek. 3 ayrı dalda ilk 3’e giren öğrenciler ise dünya klasikleri seti ile ödüllendirilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2024, 09:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER