banner61

Baldere Deresi’nde taşkın riski azalacak

banner35

AYDIN’IN KUŞADASI İLÇESİNDE TARIM ARAZİLERİNİN SULANMASINA KATKI SAĞLAYAN BALDERESİ DERESİ’NDE BAŞLATILACAK OLAN ISLAH ÇALIŞMALARI İLE TAŞKIN RİSKİ AZALACAK.

Baldere Deresi’nde taşkın riski azalacak

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde tarım arazilerinin sulanmasına katkı sağlayan Balderesi Deresi’nde başlatılacak olan ıslah çalışmaları ile taşkın riski azalacak.

Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürlüğü tarafından Kuşadası ilçesinde bulunan ve tarım arazilerinin sulanmasını sağlayan Balderesi Deresi’nde ıslah çalışmaları başlatılacak. Derede gerçekleştirilecek olan ıslah çalışmaları çerçevesinde hazırlanan protokol ise DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından imzalandı. Sözleşme bedeli 19 milyon 682 bin TL olan ve 450 iş gününde bitirilmesi planlanan çalışmalarda Balderesi Deresi’ne 500 metre betonarme duvarlı kanal yapılacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte bölgede yaşanabilecek taşkın riski de azaltılarak, tarım arazilerinin taşkından korunması hedefleniyor.

Konu ile ilgili DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre “Aydın Kuşadası Güzelçamlı Baldere Deresi Islahı 2. Kısım işinin sözleşmesi Bölge Müdürümüz Emrah Köleoğlu tarafından imzalanmıştır. İmzalanan sözleşme çerçevesinde 500 metre betonarme duvarlı kanal yapılacaktır. Sözleşme bedeli 19 milyon 682 bin TL olup, işin süresi 450 takvim iş günüdür” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023, 12:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER