İkna çalışması sonucu teslim olan terör örgütü üyeleri, Aydın’da aileleriyle buluşturuldu

banner35

BTÖ/PKK-KCK İÇERİSİNDE FAALİYET YÜRÜTTÜKLERİ TESPİT EDİLEN BİRİ KADIN 2 ŞAHIS ŞIRNAK'IN SİLOPİ İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNE TESLİM OLURKEN, ŞAHISLAR AYDIN'A GETİRİLEREK AİLELERİ İLE BULUŞTURULDU. (ARŞİV)

İkna çalışması sonucu teslim olan terör örgütü üyeleri, Aydın’da aileleriyle buluşturuldu

Bölücü terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten biri kadın 2 kişi, Şırnak’ın Silopi ilçesinde jandarma ekiplerine teslim oldu. Şahıslar Aydın’a getirilerek aileleri ile buluşturuldu.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ile İstihbarat Komutanlığınca müşterek yürütülen ikna çalışmaları çerçevesinde ikna süreci uzmanları tarafından silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranma kayıtları bulunan ve BTÖ/PKK-KCK içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen; 2003 yılında terör örgütüne katılan M.İ. ile 1999 yılında terör örgütüne katılan L.A. olmak üzere 2 örgüt mensubunun Şırnak’ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olmaları sağlandı. Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından Aktepe Hudut Karakolu’ndan teslim alınarak Aydın’a getirilen biri kadın 2 şahıs aileleri ile buluşturuldu.

Teslim olan terör örgütü mensuplarının gözaltı ve adli işlemlerinin Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütüldüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2023, 12:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER