banner61

Gönüllü öğrenciler, minik kardeşleri için kolları sıvadı

banner35

AYDIN’DA GENÇLİK MERKEZİ ÖNCÜLÜĞÜNDE HAREKETE GEÇEN GÖNÜLLÜ GENÇLER, KIRSAL MAHALLELERDEKİ OKULLARDA EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER İÇİN RENKLİ KALEMLER VE KİTAP AYRAÇLARI HAZIRLIYOR.

Gönüllü öğrenciler, minik kardeşleri için kolları sıvadı

Aydın’da Gençlik Merkezi öncülüğünde harekete geçen gönüllü gençler, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrenciler için renkli kalemler ve kitap ayraçları hazırlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Aydın Gençlik Merkezi’ndeki gönüllü gençler, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören öğrenci kardeşleri için kolları sıvayan gençler, hazırladıkları renkli kalemler ve kitap ayraçlarıyla, kardeşlerinin eğitimlerine destek oluyor.

Gönüllülük projesi ile gönüllü gençler tarafından hazırlanan kalemler ve ayraçlar ise bölgedeki köy okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine hediye edilecek. Kırsal mahalle okulundaki çocuklar için harekete geçen gençlerin örnek davranışı ise takdir topluyor.

Konu ile ilgili Aydın Gençlik Merkezi’nden yapılan paylaşımda "Gönüllü gençlerimizle Aydın Adnan Menderes Üniversitesi GSB Genç Ofis’te bir araya gelip köy okulundaki çocuklar için kitap ayracı ve kalem süsü yaptık" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023, 13:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER