banner61

Söke’de sel mağdurlarına yem desteği

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN’IN SÖKE İLÇESİNDE MEYDANA GELEN SEL FELAKETİNİN ARDINDAN YARALAR SARILMAYA ÇALIŞILIRKEN, SÖKE İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KİSİR MAHALLESİ’NDEKİ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE KESİF YEM DAĞITILDI.

Söke’de sel mağdurlarına yem desteği

Aydın’ın Söke ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kisir Mahallesi’ndeki hayvan yetiştiricilerine kesif yem dağıtıldı.

Aydın’da geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel felaketinin yaşandığı bölgede çalışmalar devam ediyor. Onlarca ev, ahır ve araç ile yüzlerce dönüm tarım arazisinde yaşanan hasarın ortadan kaldırılması amacıyla başlatılan çalışmalarda, ekipler vatandaşların sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Selin yaraları el birliği ile sarılmaya devam ederken Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından selden olumsuz etkilenen hayvan yetiştiricilerine de yem desteği sağlandı. Bu çerçevede selden etkilenen Kisir Mahallesi’ne giden ekipler, bölgedeki üreticilere kesif hayvan yemi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER