banner61

Söke’de ’Organ Bağışı’na dikkat çektiler

banner35

SÖKEDE ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİLER

Söke’de ’Organ Bağışı’na dikkat çektiler

Her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında Organ Bağışı haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta içinde gerçekleştirilen etkinliklerle organ bağışının önemine dikkat çekilirken, vatandaşları konuyla ilgili bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yapılıyor.

Söke İlçe Sağlık Müdürlüğü kurumlarda gerçekleştirdiği eğitim seminerlerinin dışında, daha fazla vatandaşa ulaşabilmek adına Belediye Meydanında stant açtı. Bu stantta vatandaşlara bilgi verilirken, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşların kayıtları da alındı.

“Organ bağışında Aydın 13. sırada”

Söke İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy; “Vatandaşlarımıza doğru bilgiler vermek üzere stantlar açıyor, bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Amacımız daha çok kişiye ulaşıp, organ bağışı ile ilgili bilgilendirmek. Özellikle vatandaşlarımızın yanlış bilgilerini, doğruya çevirmeyi amaçlıyoruz. Bağışlar sadece bu hafta değil, yılın 12 ayı yapılabiliyor. Organ bağışı taleplerini de alıp, organ bağışı kartlarını da takdim ediyoruz. Herhangi bir sağlık sorununda organ yetmezliği olan, tedaviye yanıt vermeyen son çare organ nakli gereken kişilere, vefat eden organ bağışçısının organları ulaştırılıyor ve hayat kurtarılıyor. Ne zaman, nasıl bir durumla karşılaşacağımız belli değil. Hepimizin organa ihtiyacı olabilir. O yüzden organ bağışına herkesi davet ediyoruz” dedi.

Söke İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esma Gürsoy; Aydın ilinin Türkiye sıralamasında organ bağışı konusunda 13. sırada yer aldığını dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER