banner61

Karacasu’da aile içi ve kadına yönelik şiddet konuşuldu

banner35

KARACASU KAYMAKAMLIĞI, İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ VE KUYUCAK SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE, KARACASU MEMNUNE İNCİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNE, AİLE İÇİ VE KADINA KARŞI ŞİDDETLE MÜCADELE, KADINA EL KALKAMAZ VE KADES UYGULAMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRMELERDE BULUNULDU.

Karacasu’da aile içi ve kadına yönelik şiddet konuşuldu
banner66

Karacasu Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Amirliği ve Kuyucak Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle, Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele, ’kadına el kalkamaz’ sloganı ile yürütülen program ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Aydın’ın Karacasu ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere yönelik bilgilendirme amacıyla İlçe Emniyet Amirliği ve Kuyucak Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü yetkilileri tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Aile içi şiddetle mücadele konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen etkinlikte, öğrencilere bu konuda nasıl önlem alabilecekleri, kendilerini koruma yolları ve KADES uygulamasının kullanımı gibi konularda bilgiler verildi.

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu öğrencileri, gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliği sayesinde aile içi şiddetle mücadelede farkındalıklarını artırdı. Ayrıca, KADES uygulamasının önemi konusunda bilinçlenen öğrenciler, toplumda bu konuda daha duyarlı bireyler olma yolunda adım atarken, etkinlik sonunda öğrencilere, Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele konusunda broşürler ve bilgilendirici materyaller dağıtılarak daha fazla bilgi edinmeleri ve çevrelerine de bilinçli bir şekilde bu konuda destek olmaları amaçlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER