Jandarma, öğrencilere trafik kurallarını anlattı

banner35

AYDIN (İHA) – AYDIN’DA TRAFİK KÜLTÜRÜ VE BİLİNCİNİN OLUŞMASI AMACIYLA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDEN JANDARMA EKİPLERİ, ÇİNE, EFELER VE KARPUZLU İLÇELERİNDEKİ İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK KURALLARINI ANLATTI.

Jandarma, öğrencilere trafik kurallarını anlattı

Aydın’da trafik kültürü ve bilincinin oluşması amacıyla eğitimlerine devam eden jandarma ekipleri, Çine, Efeler ve Karpuzlu ilçelerindeki ilkokul öğrencilerine trafik kurallarını anlattı.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde yürütülen trafik eğitim çalışmaları Trafik Haftası kapsamında hız kazanırken, Trafik Jandarma ekipleri Çine, Efeler ve Karpuzlu ilçelerinde eğitim gerçekleştirdi. Çine Akçaova İlkokulu, Efeler Dalama İlkokulu ve Karpuzlu Ulukonak İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelen jandarma ekipleri, eğitim gören öğrencilere genel trafik kuralları, emniyet kemeri kullanımı, yayaların uyması gereken kurallar ve çocukların uyması gereken kurallar konularda bilgilendirme yaptı. Ayrıca etkinliklerde vatandaşlara broşür dağıtılarak farkındalık oluşturulması sağlandı, çocuklara ise boyama kitapları hediye edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER