ADÜ Rektörü Kent, 440 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

banner35

AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ OLARAK 17 MART 2023 GÜNÜ GÖREVE BAŞLAYAN PROF. DR. BÜLENT KENT, GÖREVE BAŞLADIKTAN TAM 440 GÜN SONRA AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ZİYARET ETTİ. DAHA ÖNCEKİ AÇIKLAMALARINDA SÜREKLİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ELEŞTİREN REKTÖR BÜLENT KENT’İN CHP’Lİ ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN YEREL SEÇİMDEKİ BAŞARISININ ARDINDAN ZİYARETİ AYDIN’DA ÇEŞİTLİ YORUMLARA NEDEN OLDU.

ADÜ Rektörü Kent, 440 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü olarak 17 Mart 2023 günü göreve başlayan Prof. Dr. Bülent Kent, göreve başladıktan tam 440 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret etti. Daha önceki açıklamalarında sürekli Aydın Büyükşehir Belediyesini eleştiren Rektör Bülent Kent’in CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun yerel seçimdeki başarısının ardından ziyareti Aydın’da çeşitli yorumlara neden oldu.

Aydın’da gerek resmi kurumların gerekse sivil toplum örgütlerinin tüm girişim ve çabalarına rağmen gerek iş dünyası, gerekse şehirle istenilen ölçüde bütünleşemeyen Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin Rektörü Bülent Kent, şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tam 440 gün sonra ziyaret etti. Görev süresinin nerdeyse yarısına gelen ADÜ Rektörü Bülent Kent’in ziyareti ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmaz iken, Üniversite Hastanesi’nin yolunu bile yaptıramayan Rektör’ün Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri de merak konusu oldu.

Ziyaret ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette; ADÜ Rektörü Kent, Çerçioğlu’nu Aydın’daki başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Aydın’ı gençler için de daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Çerçioğlu, ADÜ Rektörü Kent’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti” ifadeleri paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2024, 12:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER