Buharkent’te sulama sorununun önüne geçecek imza

banner35

AYDIN (İHA) - BUHARKENT BELEDİYESİ TARAFINDAN 2 BİN DÖNÜM TARIM ARAZİSİNİN SULANMASINI SAĞLAYACAK OLAN AYDIN-BUHARKENT MERKEZ YERALTI DEPOLAMA TESİSİ’NİN DEVİR İŞLEMLERİ İÇİN HAZIRLANAN SÖZLEŞME İMZALANDI.

Buharkent’te sulama sorununun önüne geçecek imza

Buharkent Belediyesi tarafından 2 bin dönüm tarım arazisinin sulanmasını sağlayacak olan Aydın-Buharkent Merkez Yeraltı Depolama Tesisi’nin devir işlemleri için hazırlanan sözleşme imzalandı.

Aydın’ın sulama sorunu yaşayan ilçelerinden olan Buharkent’te, çiftçilerin sulama sorunları yeraltı kuyuları ve depolarıyla ile çözüme kavuşuyor. Bu çerçevede çalışmaları ve projelerine devam eden Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, ilçenin sulama suyu ihtiyacını karşılamayı amaçladığı ve Aydın’da ilk olma özelliği taşıyan Aydın-Buharkent Merkez Yeraltı Depolama Tesisi’nin devir işlemleri için hazırlanan sözleşmeyi imzaladı. Hayata geçirilecek olan tesis, Buharkent merkezde Çağlayan Deresi kenarındaki sondaj kuyusu ve Kayaburnu Mahallemizdeki arazileri sulayacak.

İlçenin sulama suyu ihtiyacını karşılayabilmek için hazırlanan projeleri önemsediklerini vurgulayan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol; “Aydın’da ilk olan yeraltı depolaması projesi kapsamında, talep ve takibimiz sonucunda inşa edilen yaklaşık 2 bin dönüm tarım arazisi kapalı devre sulama sistemi ile sulanmasını temin edecek olan, Aydın - Buharkent Merkez Yeraltı Depolama tesisinin devri işlemleri ile ilgili sözleşmeyi imzaladık. Buharkent’imize hayırlı uğurlu olsun. Bu tesis, Buharkent merkezde Çağlayan Deresi kenarındaki sondaj kuyusu ve Kayaburnu Mahallemizdeki arazileri sulayacak” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER