banner61

Aydın’da ‘kızartma yağı’ denetimi

banner35

AYDIN (İHA) - TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI’NIN TALİMATININ ARDINDAN SAHAYA İNEN EKİPLER, GIDA İŞLETMELERİNDE KIZARTMA YAĞLARINI DENETLEDİ.

Aydın’da ‘kızartma yağı’ denetimi
banner66

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatının ardından sahaya inen ekipler, gıda işletmelerinde kızartma yağlarını denetledi.

Kamuoyunda farkındalığı artırmak için, Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı kontrol görevlileri ilçe merkezindeki toplu tüketim yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda, sahaya inen ekipler, işletmelerdeki kızartma işlemlerinde kullanılan katı ve sıvı yağlara yönelik detaylı kontroller yaptı. Gıda güvenilirliği ve tüketicilerin sağlığını koruma amacıyla yapılan denetimler çerçevesinde kızartmalarda kullanılan yağların kalite standartlarına uygunluğunu ölçüm cihazlarıyla kontrol edildi.

Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan paylaşımda “Tarım ve Orman Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde, Efeler İlçe Müdürlüğümüz Gıda Birimi görevlileri tarafından işletmelerde kullanılan kızartma yağlarının insan tüketimini uygun olup olmadığı denetlendi” ifadeleri yer aldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER