banner61

Bahama bayraklı kruvaziyer Kuşadası’na yanaştı

banner35

KUŞADASI EGE PORT LİMANI, GEÇTİĞİMİZ HAFTA HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE ROTASINI DEĞİŞTİRMEK ZORUNDA KALAN BAHAMA BAYRAKLI VİKİNG SATURN İSİMLİ KRUVAZİYER GEMİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI. 2023 YILINDA HİZMETE GİREN VE MODERN İSKANDİNAV TASARIMIYLA DİKKAT ÇEKEN GEMİ, 930 YOLCUSUYLA KUŞADASI LİMANI'NA YANAŞTI.

Bahama bayraklı kruvaziyer Kuşadası’na yanaştı
banner66

Kuşadası Ege Port Limanı, geçtiğimiz hafta hava şartları nedeniyle rotasını değiştirmek zorunda kalan Bahama bayraklı Viking Saturn isimli kruvaziyer gemisine ev sahipliği yaptı. 2023 yılında hizmete giren ve modern İskandinav tasarımıyla dikkat çeken gemi, 930 yolcusuyla Kuşadası Limanı’na yanaştı.

Viking Saturn, 21 günlük Barcelona-İstanbul seferinin 15. gününde Kuşadası’na geldi. Gemi, Kuşadası’ndan sonra Çanakkale ve İstanbul’a uğrayacak. Geminin yolcuları, Kuşadası’nda Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Şirince Köyü gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti.

Kuşadası Ege Port Limanı yetkilileri, Viking Saturn’un Kuşadası’na gelmesinin, kruvaziyer turizminde olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Yetkililer, pandemi sonrası dönemde Kuşadası’nın kruvaziyer gemiler için cazip bir destinasyon olmaya devam edeceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2024, 13:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER