Aydın Devlet Hastanesi tüberküloza karşı uyardı

banner35

AYDIN DEVLET HASTANESİ '24 MART DÜNYA TÜBERKÜLOZ GÜNÜ' DOLAYISIYLA TÜBERKÜLOZA KARŞI DİKKAT ÇEKEREK VATANDAŞLARI UYARDI.

Aydın Devlet Hastanesi tüberküloza karşı uyardı

Aydın Devlet Hastanesi ’24 Mart Dünya Tüberküloz Günü’ dolayısıyla tüberküloza karşı dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

Dünya genelinde her yıl 24 Mart, tüberkülozla mücadelede farkındalık oluşturmak ve hastalığın önlenmesi için çabaları artırmak amacıyla ’Dünya Tüberküloz Günü’ olarak kutlanıyor. Tüberküloz, halen dünya çapında önemli bir halk sağlığı sorunu olmaya devam ediyor. Aydın Devlet Hastanesi 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü dolayısıyla yaptığı paylaşım ile tüberküloza dikkat çekti. Hastanenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, tüberkülozun belirtilerine dikkat çekilerek hastalığın 1 haftadan uzun süren öksürük, gece terlemesi, iştahsızlık ve kilo kaybı gibi semptomlarla kendini gösterebildiği hatırlatıldı. Hastane yetkilileri, belirtileri taşıyanların zaman kaybetmeden en yakın Göğüs Hastalıkları Polikliniği’ne başvurmaları gerektiğini belirtti. Uzman hekimlerin yapacağı muayene ve gerekli testlerle erken teşhisin sağlanabileceği ve hastalığın etkili bir şekilde tedavi edilebileceği vurgulandı.

Yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı, "Tüberküloz 1 haftadan uzun süren öksürük, gece terlemesi, iştahsızlık ve kilo kaybıyla kendini gösterir ve düzenli ilaç kullanımıyla tedavi edilebilir. Eğer bu belirtileri taşıyorsanız, Hastanemiz Göğüs Hastalıkları Polikliniğine başvurabilirsiniz."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER