Çerçioğlu ’İmplant, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ projesini açıkladı

banner35

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE AYDIN’DA YAPACAKLARI GÖZ HASTANESİ PROJESİNİ AÇIKLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU; SAĞLIK SİSTEMİNDE VATANDAŞLARIN HİZMET ALMAKTA ZORLANDIĞI BİR BAŞKA BİR ALANDA YENİ BİR PROJESİNİ DAHA AÇIKLADI: İMPLANT, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ.

Çerçioğlu ’İmplant, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ projesini açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da yapacakları Göz Hastanesi projesini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; sağlık sisteminde vatandaşların hizmet almakta zorlandığı bir başka bir alanda yeni bir projesini olan ’İmplant, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ projesini açıkladı.

Vatandaşların implant yaptırmak için kamu hastanelerinde aylarca sıra beklemek zorunda kaldığının, özel sağlık kurumlarına ise fiyatlar nedeniyle gidemediğinin altını çizen Başkan Çerçioğlu, “Yaklaşık 150 milyon liralık bir yatırımla, Aydınlı vatandaşlarımızın temel diş sağlığı hizmetlerinin yanı sıra, özellikle implantlarını yaptırabilecekleri bir merkez açıyoruz. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız ve alt gelir grubunda olan hemşehrilerimiz bu hizmeti almakta güçlük çekiyor. Projenin tamamlanmasının ardından; istihdam edeceğimiz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla implantlarını yaptırmakta güçlük çeken tüm Aydın halkının hizmetinde olacak bu merkezin açılışını da yine Aydınlı hemşehrilerimizle yapacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Uzmanlar, bu projenin Aydın’da ciddi bir sağlık hizmeti açığını kapatacağını ifade etti. Kurulacak merkezde implantın yanında, özellikli tedavi hizmetleri ve kanal tedavisi, 20 yaş diş cerrahisi, çocuk diş sağlığı, temel ağız ve diş tedavileri gibi hizmetler de verilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER