Altın Güvercin’de jüri oylaması dijitalleşti

banner35

AYDIN (İHA) - AYDIN'IN KUŞADASI İLÇESİNDE BU YIL 26'NCISI GERÇEKLEŞTİRİLEN KUŞADASI ALTIN GÜVERCİN BESTE YARIŞMASI'NDA BU YIL JÜRİ OYLAMASI DİJİTAL ORTAMDA YAPILACAK.

Altın Güvercin’de jüri oylaması dijitalleşti

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilen Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nda bu yıl jüri oylaması dijital ortamda yapılacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 26’ncı Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Aşkın Nur Yengi’nin onur konuğu olduğu büyük finali bugün saat 21.00’de Kuşadası Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek. Büyük final öncesi tüm jüri üyeleri bir araya gelerek hem yarışmayı değerlendirdi hem de jüri oylamasının bu yıl dijitalleşmesine dair detaylı bilgi aldı. Kağıda not alarak yapılan oylamanın yavaş gerçekleşmesi ve zaman zaman karışıklığına yol açabildiğine değinen jüri üyeleri, bu yöntemle daha hızlı bir şekilde sonuçları ulaştırıp dinleyicilerin bekleme süresinin kısalacağına dikkat çekti.

Yarışma Genel Koordinatörü ve Jüri Başkanı Ali Rıza Türker, yarışmanın sürekliliği ve Kuşadası’na yaptığı katkılar bakımında mutlu olduklarını belirterek “Yarışmaya müzik camiasından ve Kuşadası halkından müthiş bir ilgi var. Bu yılın önemli özelliklerinden biri de 26 yıl sonra jüri puanlaması dijital olarak yapılacak. 10 jüri üyemize birer tablet dağıtılacak ve tabletler üzerinde yapılmış yazılım çerçevesinde tüm jüri üyeleri 100 ile 30 arasında puanlama yapacak. Zaman kaybetmeksizin puanlar toplanmış olacak. Puanlamanın hızlanması ve sahneyi fazla bekletmemek adına çok önemli. Teknolojik evrime de uyum sağlamış olacağız. Puanlama sistemine bir yenilik getirdik, bu dünyaya da örnek olacaktır. Halk oylamasında toplanan puanlar da bir jüri üyesi muamelesi görüyor. Genel toplama halkın oylaması da dahil olacak. Tüm müzik severleri yarışmayı takip etmeye bekliyoruz” dedi.

Kurtalan Ekspres’in efsane ismi besteci ve aranjör Ahmet Güvenç ise “Ne güzel ki Altın Güvercin’in 26’ncısı yapılıyor. Süre gelen zaman bu yarışma hep var oldu. Jüride oylamanın yapılması çok iyi çünkü kağıt, kalem ile yaptığımız oylama uzun sürüyordu ve halkın canı sıkılıyordu. Artık daha hızlı olacak. Akşam herkesi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuşadası Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Ertuğrul Temel de “Daha hızlı ve hatasız bir sistem için arkadaşlarla bir araya geldik ve bu program ortaya çıktı. Yanlışlıkla puan verilse bile geriye dönüp puanı yenileme şansı da doğuyor. Eski uygulamada kağıda yazılıyordu ve yeniden toplanıyordu. Bunu ortadan kaldırıp süreyi kısaltıp, daha doğru ve şeffaf bir hale getirdik" şeklinde konuştu.

Yarışmanın dijital halk oylaması ise altın güvercin web adresinden devam ediyor. 10 bine yakın vatandaş şu ana kadar dijital oylamaya katılarak beğendikleri parçalara destek verdi.

Jüri koltuğunda da Yarışma Genel Koordinatörü ve Jüri Başkanı Ali Rıza Türker, Besteci ve Aranjör Ahmet Güvenç, MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı besteci ve yorumcu Burhan Şeşen, MESAM Yönetim Kurulu Başkanı ve aranjör Selim Çaldıran, Ardahan Belediye Başkanı, müzisyen ve yorumcu Faruk Demir, gazeteci ve yorumcu Ömür Gedik, yorumcu Berkay, Aydın Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı İbrahim Gürdal, 2022 Altın Güvercin Beste Yarışması Birincisi Merve Demirci, Ana Sponsor Temsilcisi Gültaç Eviz, Dijital Halk Oylaması Temsilcisi Özgür Özmavi, Kuşadası 5. Noter Başkatibi Dilara Kömürcü oturacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER