Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yangın söndürme tankeri dağıtımı sürüyor

banner35

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MERKEZE UZAK MAHALLELERDEKİ YANGINLARA DAHA HIZLI MÜDAHALE EDİLMESİ İÇİN 3 TON SU KAPASİTELİ YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DESTEĞİNİ, HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA DEVAM ETTİ. KONUŞLANDIRILAN TANKERLERLE BİRLİKTE, ŞEHİR MERKEZİNE UZAK MAHALLE SAKİNLERİ ARTIK YANGINA DAHA ETKİLİ BİR ŞEKİLDE İLK MÜDAHALEYİ YAPABİLECEK. BÖYLECE İTFAİYE EKİPLERİ GELENE KADAR YANGININ BÜYÜMESİ ENGELLENEBİLECEK. TANKERLERİN KULLANIMI İÇİN DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ MUHTARLIKLARDA YANGIN EĞİTİMİ DE VERİLECEK.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yangın söndürme tankeri dağıtımı sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, merkeze uzak mahallelerdeki yangınlara daha hızlı müdahale edilmesi için 3 ton su kapasiteli yangın söndürme tankeri desteğini, her yıl olduğu gibi bu yıl da devam etti.

Konuşlandırılan tankerlerle birlikte, şehir merkezine uzak mahalle sakinleri artık yangına daha etkili bir şekilde ilk müdahaleyi yapabilecek. Böylece itfaiye ekipleri gelene kadar yangının büyümesi engellenebilecek. Tankerlerin kullanımı için daha önce olduğu gibi muhtarlıklarda yangın eğitimi de verilecek.

Kent genelinde yangınlara daha hızlı müdahale etmek için merkeze uzak mahallelere yangın söndürme tankeri desteklerini devam ettirdiklerini ifade eden Aydin Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “ Her türlü afete karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu bilinçle de kent genelinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Yangın durumlarda itfaiye gelen kadar sun tankerlerinin ilk müdahale aracı olarak görev yapacağını ifade eden mahalle sakinleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na bu duyarlılığında dolayı teşekkür etti. Mahalle sakinleri Aydin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nca verilen eğitimlerle birlikte aracı daha da etkin kullanabileceklerini de dile getirdi.

3 ton kapasiteli bu araçlar, traktörler çalışır haldeyken güç beslemesini alıyor ve adeta bir itfaiye arazözü işlevi görüyor. Büyükşehir’in bu desteği ile yangın söndürme tankeri bulunan her mahalle, itfaiye arazözü işlevi gören bir araca sahip oluyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2024, 12:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER