Aydın’da pazar tezgahları kırmızıya boyandı

banner35

AYDIN’DA HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE YAZ MEYVELERİ TEZGAHLARI SÜSLEMEYE BAŞLARKEN, HASADI YAPILAN MEVSİMİN İLK KİRAZLARI DA TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI.

Aydın’da pazar tezgahları kırmızıya boyandı

Aydın’da havaların ısınmasıyla birlikte yaz meyveleri tezgahları süslemeye başlarken, hasadı yapılan mevsimin ilk kirazları da tezgahtaki yerini aldı.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber birçok yaz meyvesi tezgahlarda yerini almaya başladı. Yaz mevsiminin müjdecisi olan kirazlar ise Aydın’da pazar tezgahlarını kırmızıya boyadı. Lezzetinin yanı sıra faydalarıyla da tercih edilen kirazların kilosu ise 30 ile 60 TL arasında değişiyor. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan kirazlara alıcılarını beklerken, sezonun ilk kirazları vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Vatandaşların yaz meyvelerine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden pazarcı esnafı Yusuf Koca; “Yaz aylarının önemli meyvelerinden olan kirazlar tezgahlarımızda yerini aldı. Vatandaşlarımız da kirazı özlemiş. Yoğun ilgi var. Kiraz mevsiminin gelmesiyle fiyatları 30 ile 60 TL arasında değişiyor. Vatandaşlar yaz meyvelerine ilgi gösteriyor, bunlar vazgeçilmez” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2023, 11:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER