banner61

Sultanhisar’da 752 öğrenciye gıda okuryazarlığı eğitimleri verildi

banner35

AYDIN (İHA) - SULTANHİSAR İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK VERİLEN EĞİTİMLERDE 752 GENÇ, GIDA OKURYAZARLIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ.

Sultanhisar’da 752 öğrenciye gıda okuryazarlığı eğitimleri verildi
banner66

Sultanhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik verilen eğitimlerde 752 genç, gıda okuryazarlığı konusunda bilgilendirildi.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, ortaokul ve lise öğrencilerine gıda okuryazarlığı ve etiket okuma eğitimi verildi. Öğrencilerin gıda güvenilirliği ve beslenme bilinç düzeyinin arttırılmasının hedeflendiğini eğitimlerde “Gıda Güvenilirliği ve Gıda Okuryazarlığının Temelleri, Gıda Denetim Hizmetleri, Gıdalarda Ambalaj Güvenliği, Etiket Üzerindeki Bilgilerin Günlük Hayatta Kullanımı, Ambalaj Üzerindeki Sembollerin Anlamları, Besin ve Enerji Tablosu, Günlük Alınması Gereken Besin Miktarları, Besin İçeriklerinin Güvenilir Dozları, Fonksiyonel, Özel Beslenme Amaçlı ve Takviye Edici Gıdaların Özellikleri” gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. İlçe genelinde öğrenim gören gençlerle bir araya gelen personeller, gıda okuryazarlığı ve etiket okuma konusunda sunumlar yaparak, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Ayrıca yapılan eğitimler çerçevesinde toplam 752 öğrenciye gıda okuryazarlığı eğitimi verildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2023, 16:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER