TÜM EMEKLİLER SENDİKASI AYDIN ŞUBE'NİN 10 KASIM MESAJI

Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şube Başkanı Erdal Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla anma mesajını yayınladı.

TÜM EMEKLİLER SENDİKASI AYDIN ŞUBE'NİN 10 KASIM MESAJI

Tüm Emekliler Sendikası Aydın Şube Başkanı Erdal Demir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yıldönümü dolayısıyla anma mesajını yayınladı. Başkan Demir mesajında "Tarih senin fikri hür, dini hür, dili hür bir Ulus’u Cumhuriyet’i ile birlikte var olan eşsiz bir lider olarak yazdı" dedi ve sözlerine şu cümleler ile devam etti;

"Cephede savaşan aynı zamanda bir Ulus, bir devlet olmanın temel ilkelerini de oluşturan, yaradana seni yarattığından dolayı ve biz Türk Milleti’ne nasip ettiğinden dolayı minnet borcumuz olan Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk!

Hiçbir dünya ülkesi senin gibi övüneceği ve ölen lideri olmadı. Tarih senin fikri hür, dini hür, dili hür bir Ulus’u Cumhuriyet’i ile birlikte var olan eşsiz bir lider olarak yazdı. Bugün bile tarihin 1934’ünden başlayarak seçme seçilme hakkı verdiğin kadınımız, 1980’lerde ilk kadın valimiz ve devletin özel şirketlerin üst kademelerinde görev alan kadınlarımızın varlığını senin devrim ve ilkelerine borçluyuz. Gandi’den başlayarak bugün bile dünya devletlerinin liderlerinin senden övgüyle bahsederek sahip olduğun yerin emsalsiz olduğu gerçeği görülmektedir. Bu gerçeğin dışında bize emanet ettiğin payidar kalmasını istediğin Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere emanet etmeye söz veriyoruz. Seni görmek, senin devrim ve ilkelerini anlamaktan geçtiği gerçeği ile yola çıktığımız muasır medeniyetler ölçeğinde, 13 milyon emekli Ulus’un her hizmet kademesinde liyakat ve ayniyet duygularına bağlı kalarak hizmetler vermiş, yarınlara da bilgi ve birikimleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin devamını sağlamada hizmetlerini devam ettirmeye söz veriyoruz. Ruhun şad olsu" ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 10:57

Selva Demirci

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER