banner61

Genel Sekreter Demir "ÖĞRETMENİM ATAMDIR"

banner35

2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Sekreteri Erdal Demir 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajını yayınladı.

Genel Sekreter Demir "ÖĞRETMENİM ATAMDIR"

2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Sekreteri Erdal Demir 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajını yayınladı. Demir;

İlim ve irfan geleceğin aydınlık dünyasını yaratmak için vardır. Bir kelimeyi öğretenlere kul olmaya hazır olan Ulular, neden bu maneviyatın ruhani kısmında buna uymayanlar diye bir bölümde hüküm yaratmamışlar! Oysa ilim ve irfanı yazanlar çizenler, bu aydınlık dünyanın mihmandarları olacaklarına, neden mağdurları olmuşlardır!
Neden ilim ve irfanın bekçilerine; neslinde ve fikrinde hür, özgür ve ilerici nesiller yetiştiren deniyor da, neden yaşamında mağdur duruma, yönetenler tarafından düşürülüyor? Neden ben bir zamanlar işyerimin bulunduğu kemeraltında ki şirketimden evime giderken; işportacılık yapan öğretmenimle karşılaşmamak için kıyıdan bucaktan yüzümü saklayarak gideyim? Neden,  öğretmenim beni gördüğünü ben bilmeyim, görmeyim diye başını öne eğsin! 
Yüzbinleri aşan özgür ve onurlu yaşam içinde direnişlerini sürdüren öğretmen adayı, işsiz ve güçsüz olarak, taraf olmadıkları için görevsiz bırakılsınlar! Bu sistemin bilerek oynadığı bir oyundur. Örnek mi? Bugünün Aydın toplumlu Türkiye’sini yaratacak Köy enstitüleri kapatıldı? Bir başka örnek mi? 15 yıldır bu ülkeyi yönetenler, en çok hangi bakanlığın mevzuatı ile oynayıp, deneme tahtasına çevirmiştir. Hangi dönemde, liselerin neredeyse tamamını imam hatip liselerine çevrildi? Hangi dönemde bu ülkenin tap taze beyinlerine seçmeli din dersi konulmuştur? 
Alt alta koyup toplayalım, yan yana koyup çarpalım sonuç nereye gidiyor?  Ümmet toplumu yaratma anlayışının hortlaması, Hilafetin yeniden geri getirilmesi ve bu ülkenin düşünemeyen toplumunun ütopyacı bir anlayışla yönetip, tek adamlılığı bu ülkenin başına bela etmekten başka ne ola bilir ki!
Amaç bu olunca öğretmenler, işportacılıkta yapar, şans oyunları da oynar ve hatta gündüz dersine gelen öğrencinin gece evine paralı tutulmuş öğretmen olarak gider.
Ayıptır ayıp! Öğretmenlerine bu zulmü yapanlar bize dinden fasıl anlatmasınlar, çünkü öğretmen Ata’dır.
Bu ülkede TBMM Başkanlığına seçilen bir vekil, meclisin kendisini kuran bir Ata’ya şükranlarını sunmayı kendine zül kabul ediyorsa, öğretmenine neden insan gibi bir yaşam sunsun ki! Öğretmen onlar için, aydınlatacağı, ilme ve irfana taşıyacağı toplum ile onlar tehlike yaratacak ve sorgulayan bir toplumun, işlerine gelmeyeceklerini herkesler ve alem biliyor artık.
Bugün Ulus isek, Ata’nın eğitimci ve ufkunun geniş oluşundandır.
Bugün sözde; bağımsız, çağdaş bir toplum yapısına sahip, laik ve eğitimci anlayışa sahip, kültürel açıdan gelişmeye aday bir ülke isek, Bunu öğretmenlerimize borçluyuz. 
Öğretmenlerim, Atalarım size yazılacak tek şey var; belki açsınız, işsizsiniz, yoksulsunuz, evinize, tam hakim olacak ekonomik gücünüz olmaya bilir ama hala AZİZSİNİZ, ama hala ATASINIZ, ama hala bu ülkenin var oluşunun temel taşlarısınız.
Elleri öpülesi Öğretmenler, koyun varsın sizi itibarsızlaştırmak için uğraşsınlar, âmâ bilin ki onlarında birer öğretmeni vardı ve siz onlardınız.
BENİM ADIM ÖĞRETMEN
Kalemimde sevgi
Yüreğimde cesaret
Benim çiçek bahçemde
Kınalı gelinciklerim
Gözlerinde çakmak ışıltılı yiğitlerim
A deriz sonrada Z
Tüm harfler bizim notamızdır
Yılgınlık nedir ki yılmak ne kelime
Bana Türk öğün, çalış, güven
Der Atam, çalışkanlık karakterim
Özgür ve hür olmaksa hedefimiz
Önce ilim önce irfan derim
Yılmam açlıktan, yoksulluktan ve baskıdan
Görevim aydınlatma ve öğretme
Benim adım öğretmen 
sevgidir, ilimdir soyadım" ifadelerine yer verdi.

Selva Demirci

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER