Engelsiz Spor Okulları gençlere spor yapma imkanı sağlıyor

banner35

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN BAŞLATTIĞI VE AYDIN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÖNCÜLÜĞÜNDE SÜREN GSB ENGELSİZ SPOR OKULLARI’NDA ÖZEL BİREYLERE SPOR YAPMA İMKANI SUNULUYOR. ENGELSİZ SPOR OKULLARI, SPORUN FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLADIĞINA İNANAN BİR VİZYONLA HAREKET EDİYOR VE ÖZEL GENÇLERE SPOR YAPMA, YETENEKLERİNİ GELİŞTİRME ŞANSI SUNUYOR.

Engelsiz Spor Okulları gençlere spor yapma imkanı sağlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde süren GSB Engelsiz Spor Okulları’nda özel bireylere spor yapma imkanı sunuluyor. Engelsiz Spor Okulları, sporun fırsat eşitliği sağladığına inanan bir vizyonla hareket ediyor ve özel gençlere spor yapma, yeteneklerini geliştirme şansı sunuyor.

Engelsiz Spor Okulları, farklı özel sporcu gruplarına yönelik çeşitli branşlarda eğitimler vererek sporun faydalarından yararlanma imkanı sağlıyor. Yüzme, Bocce, Basketbol, Floor Curling, Hemsball gibi spor dallarında özel sporcularımız yeteneklerini sergiliyor ve sporun gücüyle engelleri aşıyorlar.

GSB Engelsiz Spor Okulları, sadece spor eğitimi değil aynı zamanda sosyal etkileşim ve özgüveni artırıcı etkinlikler de sunarak özel bireylerin topluma entegrasyonunu destekliyor. Profesyonel antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar, özel sporcularımızın kendilerini keşfetmelerine ve potansiyellerini maksimum düzeyde kullanmalarına yardımcı oluyor.

Sporun sağlıklı yaşam için önemli olduğunu vurgu yapan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, "Engelsiz Spor Okulları ile engelleri aşmaya ve farklılıkların zenginlik olduğu bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz. Özel gençlerimizi desteklemek, onların sporla dolu bir yaşama sahip olmalarını sağlamak için önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Engelsiz Spor Okulları’na katılan tüm özel sporcularımıza başarılar diliyor ve sporun gücüyle dolu bir gelecek için birlikte ilerlemekten gurur duyuyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2023, 21:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER