BAŞKAN MERSİN” “NE AYDIN HALKI UMURUNUZDA, NE DE ÇEKTİRDİĞİNİZ SIKINTILAR”

banner35

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Büyükşehir Meclisi’nde Şehir Hastanesi yolu ile ilgili finansman maddesine hayır oyu kullanan Cumhur İttifakı Meclis üyelerine yazılı bir açıklama ile çok sert tepki gösterdi.

BAŞKAN MERSİN” “NE AYDIN HALKI UMURUNUZDA, NE DE ÇEKTİRDİĞİNİZ SIKINTILAR”

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Büyükşehir Meclisi’nde Şehir Hastanesi yolu ile ilgili finansman maddesine hayır oyu kullanan Cumhur İttifakı Meclis üyelerine yazılı bir açıklama ile çok sert tepki gösterdi. AK Parti’nin şehir hastanesine bir yol yapılmasını ve alt yapı götürülmesini net bir şekilde istemediğini belirten Mersin açıklamasına şu şekilde devam etti;

Şehrimizde Sağlık Bakanlığı tarafından bir hastane yapılmaya çalışıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi ise tam 2,5 yıldır yapılacak olan hastaneye yol ve alt yapı götürmek için uğraşıyor, hükümetin kurumlarından izinler almaya çalışıyor.

Dün de Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde hastane yolu ile ilgili bir oylama vardı ve AKP grubu “hayır” oyu kullandı.

Sonunda hastane yolunun yapılmasını istemediklerini kendileri de tescilledi, herkese ilan etti.

“MİLLET NASIL GİDERSE GİTSİN DİYOR”

Artık mesele de anlaşıldı. AKP şehir hastanesine bir yol yapılmasını, alt yapı götürülmesini açık ve net bir şekilde istemiyor, millet nasıl giderse gitsin diyor.

 “NE AYDIN HALKI UMURUNUZDA, NE DE ÇEKTİRDİĞİNİZ SIKINTILAR”

Söylüyoruz, söyledik; “kardeşim Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmasın, hizmet üretmesin derdindesiniz anladık. Ama bari millete eziyet çektirmeyin, yapın kendiniz madem öyle, karayollarına yaptırın, DSİ’ye yaptırın” dedik, onu da neredeyse 3 yıl olacak, yaptığınız yok. Anca hayır demeyi biliyorsunuz. Anca engel olmaktan anlıyorsunuz. Ne Aydın halkı umurunuzda, ne de çektirdiğiniz sıkıntılar.

Ben size şimdiden sormuş, Aydın halkına da ilan etmiş olayım; kardeşim her şeye hayır diyorsunuz, hastaneye yol yapılmasın diye elinizden geleni yapıyorsunuz, millet bu hastaneye nasıl gidecek, ambulans nasıl girecek, alt yapısı ne olacak, kime yaptıracaksınız, çıkın açıklayın hep birlikte öğrenelim. Bir kere daha söylüyorum, uyarıyorum buyurun karayollarına yolu, DSİ’ye alt yapıyı yaptırın elinizi kolunuzu tutan yok, sonra hiç bize gelmeyin.

haber: selva demirci

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 17:53

Selva Demirci

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER