banner61

Aydın’ın ev sahipliğinde eğitim alan 11 hemşire sertifikalarını aldı

banner35

AYDIN (İHA) - EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ HEMŞİRELERİ AYDIN'IN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILAN EĞİTİMİN ARDINDAN SERTİFİKALARINI AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ESER ŞENKUL'UN ELİNDEN ALDI.

Aydın’ın ev sahipliğinde eğitim alan 11 hemşire sertifikalarını aldı

Evde Sağlık Hizmetleri hemşireleri Aydın’ın ev sahipliğinde yapılan eğitimin ardından sertifikalarını Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul’un elinden aldı.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Atatürk Devlet Hastanesi’nde düzenlenen Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği 7. Sertifikalı Eğitim Programı sona erdi. 6 gün süren eğitimin ardından Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hastanelerde görev yapan toplam 11 hemşire, törenle sertifikalarını almaya hak kazandı. Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifika Programı sertifikaları ise İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ve hastane yönetiminin katılımı ile Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle kursiyerlere verildi.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’nın yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, tüm kursiyerlere sertifika programında edinmiş oldukları bilgi ve birikimler ile sahadaki görevlerini daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlaması dileğinde bulundu.

Müdür Şenkul ayrıca evde sağlık hizmetleri ile vatandaşların devletin şefkat elinin daima yanında olduğunu, evlerinde yalnız olmadıklarını hissetmeleri adına evde sağlık hizmetinin hasta ve hasta yakınlarına büyük moral motivasyon sağladığını ifade etti.

2017 yılında başlayan Evde Sağlık Hizmetleri Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı çerçevesinde Atatürk Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen sertifikalı eğitim programında şimdiye kadar 76 kursiyere sertifikaları teslim edilirken, sertifikalı eğitim programlarının devam edeceğine vurgu yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2023, 11:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER