banner61

Aydın’da Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi

banner35

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ESER ŞENKUL BAŞKANLIĞINDA; İLGİLİ BAŞKAN VE BAŞKAN YARDIMCILARI, İL AMBULANS SERVİSİ BAŞHEKİMİ İLE İL GENELİNDE ACİL SAĞLIK HİZMETİ VEREN TÜM KAMU, ÖZEL VE ÜNİVERSİTE HASTANELERİNİN BAŞHEKİMLERİNİN KATILIMI İLE ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ KOORDİNASYON KOMİSYONU (ASKOM) TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Aydın’da Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi
banner66

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul başkanlığında, ilgili başkan ve başkan yardımcıları, il ambulans servisi başhekimi ile il genelinde acil sağlık hizmeti veren tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinin başhekimlerinin katılımı ile Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı gerçekleştirildi.

2023 yılı il içi ve il dışı nakil istatistiklerinin değerlendirildiği toplantıda; acil servis başvuru oranları, acil serviste hekim başına düşen muayene sayıları, acil servis ortalama bekleme süreleri, sevk değerlendirme ve denetleme komisyonu ile ASKOM toplantı süreçleri, hastane ambulanslarının aktif olarak kullanımı ve nöbet listeleri ve e-reçete oranları değerlendirildi. Ayrıca acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve ulaşılabilir şekilde sürdürülebilmesine yönelik alınacak önlemler ve yapılacak işlemler ve hâlihazırda devam eden uygulamaların iyileştirilmesi ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığı ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından konuyla ilgili sunum yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2024, 11:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER