banner61

Nazilli’deki 100 milyonluk projede 2. etap çalışmaları başladı

banner35

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI KÜRŞAT ENGİN ÖZCAN, İLÇEDEKİ SEL TAŞKINLARINA SON VERECEK 100 MİLYONLUK PROJENİN 2. ETAP ÇALIŞMALARININ BAŞLADIĞINI BELİRTEREK SAHADA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Nazilli’deki 100 milyonluk projede 2. etap çalışmaları başladı
banner66

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, ilçedeki sel taşkınlarına son verecek 100 milyonluk projenin 2. etap çalışmalarının başladığını belirterek sahada incelemelerde bulundu.

Yıldıztepe ve Ocaklı Mahalleri başta olmak üzere ilçe genelinde yaşanan su taşkınlarının önüne geçmek için yürütülen Kurt ve Kuru Dere ıslah çalışmalarının 2. etabı başladı. Bölgede incelemelerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Yıldıztepe Mahallesi 629/1 Sokak’tayız. Daha öncesinde taşkınlar oluşuyordu. Vatandaşlarımızın hem can hem de mal güvenlikleri zarara uğruyordu. Taşkınların önüne geçmek için geçen yıl biz çalışma yapmıştık. Sağ olsunlar bakanımızın talimatları doğrultusunda ihale süreci tamamlandı. Kıymetli arkadaşlarımızda çalışmaya başladılar. Dün başlanan alanda hızlıca bir çalışma yapılıyor. Burada 950 metrelik bir alanda dere ıslahı yapılacak. Kuru Dere’nin yan bağlantılarını iyileştiriyoruz. İnşallah bölge müdürümüz geldiğinde de Kuru Dere devalüasyon alanının betonlanması ve taş duvar çekilmesi için taleplerimizi ileteceğiz. Nazillimizin bundan sonraki sel baskınlarından bir daha zarar görmemesi için ciddi yatırımlar yapılıyor. Milyonlarca liralık değerde ciddi alt yapı faaliyetler yapılıyor. Hem çevre suyu toplanacak hem de taşkınların önüne geçilecek. Nazillimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Çalışmalar kapsamında; mevcut dere yatağı taşkın risklerini ortadan kaldırmak amacıyla genişletilerek, etrafı beton kanallarla çevrelenecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2024, 19:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER